Leidimai

Dažniausiai kyla klausimas, nuo ko pradėti? Ir tai visiškai normalu, nes visiškai neaišku kokių leidimų reikia, į kokias institucijas kreiptis ir t.t.

Ištrauka iš statybos techninio reglamento (STR 1.01.07:2010 „NESUDĖTINGI STATINIAI“):

I grupei priskiriamos nuo 0,5 iki 10 kW galingumo vėjo jėgainės,
II grupei priskiriamos nuo 10 iki 30 kW galingumo vėjo jėgainės.

Kai vėjo jėgainės įrengiamos ant kitų statinių, konstrukcijų aukštis matuojamas nuo žemės paviršiaus
Žemės sklype kaip nesudėtingas statinys gali būti statoma viena vėjo jėgainė.
Vėjo jėgainė turi būti statoma ne mažesniu kaip jos aukštis (įskaitant sparnų ilgį) atstumu iki sklypo ribos. Šis atstumas gali būti sumažintas, jei gautas gretimo žemės sklypo savininko (naudotojo) sutikimas raštu.
Vėjo jėgainių, kurių statybinės konstrukcijos yra iki 2,2 m aukščio, nelaikomi nesudėtingais statiniais ir joms netaikomas Statybos įstatymas.
Vėjo jėgainėms, aukštesnėms kaip 10 m (aukštis matuojamas įskaitant sparnų ilgį) ar turinčioms 2 ar daugiau turbinų, atliekama atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo.
Pastaba. Minimalus atstumas nuo inžinerinių statinių (išskyrus išvardytus lentelės 11–12 punktuose) iki gretimo žemės sklypo ribos turi būti 1 m. Mažesniu atstumu šie statiniai gali būti statomi, tik turint rašytinį gretimo žemės sklypo savininko (naudotojo) sutikimą.

Taigi norėdami įsirengti nedidelio galingumo vėjo jėgainę, jums nereikės jokių leidimų.

Praktiškai, be didelių konkursų ir biurokratinių niuansų galima įsirengti iki 250 kW galingumo vėjo jėgainę. Galingesnėms jėgainėms reikalingas detalusis planas ir žemės paskirties keitimas.