Informacija

Vėjo jėgainė – tai įrenginys, kuris kinetinę vėjo energiją, paverčia mechanine energija. O šiuo atveju, ji yra verčiama į elektros energiją.

Primityviomis vėjo jėgainėmis galima laikyti ir mūsų senolių naudotus malūnus, juose vėjas sukdavo malūno mentis, kurios pritvirtintos prie ašies, kuri sukdama krumpliaračius sukdavo girnas grūdų malimui.

Šiais laikais, girnas pakeitė elektros generatoriai ir begalė kitų sudėtingų techninių sprendimų.

Vėjo jėgainę sudaro vėjo turbina, kuri susideda iš elektros srovės generatoriaus, valdiklio bei menčių, kurios suka generatorių. Vėjo jėgainei reikalingas tvirtinimo bokštas ir įtampos keitiklis (angl. inverter).

Vėjo jėgainė gali veikti keliais būdais:

  • nepriklausomai nuo elektros tinklų, kai perteklinė energija yra kaupiama akumuliatoriuose;
  • prijungta prie elektros tinklų, kai perteklinė energija yra gražinama (parduodama) į elektros tinklus.

Vėjo energetika pastaruoju metu stipriai populiarėja. Tobulėja pačios jėgainės ir jų sudedamosios dalys. Taip pat keičiasi ir žmonių požiūris. Užuot deginę iškastinį kurą, pradedame rinktis švarią, ekologišką ir nesibaigiančią energiją. Šiuolaikinės vėjo jėgainės yra pakankamai tylios, todėl jų skleidžiamas garsas praktiškai išnyksta bendrame triukšmo fone. Todėl šis priekaištas vėjo jėgainėms jau liko tik mitu.

Pirmosios vėjo jėgainės elektros gamybai pradėtos naudoti jau daugiau nei prieš 100 metų. Per šį laiką jos stipriai patobulėjo ir gali būti naudojamos įvairiausiomis sąlygomis ir įvairiausioms reikmėms.