Galios pasirinkimas

Didžiausias klausimas, prieš statant vėjo jėgainę yra tinkamas jos galingumo pasirinkimas. Tai nėra sunku apskaičiuoti. Tiesiog reikia žinoti savo metinius elektros energijos suvartojimo rodiklius. Gamintojai pateikia apytikslius duomenis, kiek per metus jėgainė gali pagaminti elektros energijos. 1 kW vėjo jėgainė per metus vidutiniškai pagamina ~2500 kWh elektros energijos. Atitinkamai dvigubai daugiau elektros energijos pagamina 2 kW vėjo jėgainė ir t.t.

Žinodami šį kiekį, galime nesunkiai apskaičiuoti kokio jėgainės galingumo reikės. Be abejo reikia įvertinti ir jungiamos į tinklą technikos galingumus, nes kiekviena jėgainė pateikia ribotos galios elektros energiją, todėl reikia tinkamai įvertinti ir šiuos parametrus.

Praktikoje <1 kW galios vėjo jėgainės yra visiškai tinkamos apšvietimui, televizoriui ir kitai smulkiai buitinei technikai.

2 - 5 kW galios vėjo jėgainės jau tenkins daugumą poreikių, tame tarpe ir galingesnių buitinės technikos prietaisų reikalaujamos galios poreikius. Todėl galėsite be baimės naudoti skalbimo mašiną ar indaplovę. Taip pat, tinkamai suderinus sistemą, tokios galios pakaks ir sodo namelio ar gana erdvaus namo (100 - 150 m2) šildymui.

Galingesnės jėgainės gali būti skirtos dar didesnių poreikių patenkinimui. Verta atkreipti dėmesį, kad iki 10 kW jėgainėms statyti, nereikalingi jokie leidimai, todėl daugumai gyventojų yra gana palankios sąlygos naudotis šia ekologiška ir sveika energijos rūšimi.

Taip pat verta paminėti, kad mažesnės galios vėjo jėgainės, Lietuvos klimato sąlygomis yra palankesnės, nes esant mažesniam vėjui veikia efektyviau, todėl jas tikrai verta statyti savo reikmėms.